Proje Adı

:

Eğitim Takip Sistemi (ETS)

Uygulamanın Kuruluş Tarihi

:

Ekim 2005

Uygulamayı Kullanan Firmalar

:

KOÇ ALLIANZ (Ekim 2005), PROFESSIONAL MINDS (Eylül 2006)

Online Eğitim Takip Programı, firma içerisinde ve/veya firma dışında gerçekleştirilen tüm eğitimlerin katılımcı, e-mail ile davetiye gönderme, eğitim tarihleri takibi, yoklama takibi ve basımı, sertifika basımı ve masraf takibi gibi eğitim takibinde gerekli tüm işlemlerin gerçekleştirilebildiği ve raporlandığı bir programdır.

 

Online eğitim takip programı, bir firma bünyesindeki tüm personel bilgilerini kendi içinde barındırabilecek ya da mevcut insan kaynakları veritabanı ile konuşarak, personel bilgisini bu programlardan alarak mükerrer veri girişlerini ve kontrolünü ortadan kaldırabilecek bir yapıda tasarlanmıştır.

 

Koç Allianz için geliştirilen özel ekranlar ile Koç Bank ve Koç Allianz acentelerinin personeli de ayrıca eğitim takip sistemimizde takip edilmektedir.

 

 

Fimamız için geliştirmiş olduğumuz analiz modülü ile düzenlenecek eğitim konularında detaylı soru bankası yaratabilme, mevcut soru bankasıdan otomatik olarak yaratılan süre kısıtlı testlerde “Katılımcı Analizleri” gerçekleştirilebilmekte ve tüm bu bilgiler sistemde takip edilebilmektedir. Katılımcılar hakları olan süre boyunca ve/ veya testi kendi isteklerince bitirinceye kadar testi kaydederek daha sonra devam edebilmektedirler.

 

Program tamamen parametrik bir yapıda olup, eğitim bilgileri (ana, alt ve karma eğitimler), eğitmen bilgileri, tarih bazında ücret bilgileri, masraf kalemleri, hangi eğitimi hangi eğitmenin verdiği gibi bilgilerin tamamı yönetici kullanıcılar tarafından hızlı ve kolay bir şekilde tanımlanabilmektedir.

 

Mevcut menüler kullanıcı bazında ekran ekran yetkilendirilebilmekte ve kullanıcılar sadece kendileri adına tanımlanmış olan ekranlara girmektedirler.

 

ASP dili kullanılarak web arayüzleri ile kodlanan program intranet/internet üzerinden erişilebilme yeteneğine sahiptir.

Eğitim Takip Programı, kurum bünyesinde bulunan server üzerinde bulunan tek bir veritabanı üzerinde çalışmaktadır. Uygulama Microsoft SQL Server veritabanı üzerinde geliştirilmiştir. Veritabanı için alternatif olarak; büyük miktarda bilgi saklayacak firmalar için Oracle, dosya ve kullanıcı sayısı az olan kurumlar için Microsoft  Access veritabanı ya da ücretsiz Paradox veritabanı kullanılabilir.