Proje Adı

:

Bireysel Risk Takip Sistemi - Hukuk (Biritas)

Uygulamanın Kuruluş Tarihi

:

Şubat 2003

Uygulamayı Kullanan Firmalar

:

DENİZBANK A.Ş.

HTP, bir bankanın hukuk bölümünün bireysel risk ve icra takibinde ihtiyaç duyabileceği her türlü gereksinimi karşılamasının yanısıra hem merkeze bağlı tüm şubelerin hem de sözleşmeli avukatların çalışmalarının kontrol altına alınmasını da sağlamaktadır.


HTP’yi Hukuk Bölümü, Genel Müdürlük çalışanları, Şube çalışanları ve Sözleşmeli Avukat büroları internet üzerinden kullanabilirler. Bu sayede gereksiz dosya transferleri yapılmayacak, dosya transferleri ya da bu dosyalardan yapılacak aktarımlar sırasında gerçekleşebilecek hatalarla karşılaşılmayacaktır.


HTP üzerinde, bilgi girişleri tüm kullanıcı grupları tarafından internet üzerinden online (gerçek zamanlı) olarak yapıldığı için anlık veriye doğru olarak ulaşılmaktadır.


HTP, kurum bünyesinde server üzerinde bulunan tek bir veritabanı üzerinde çalışmaktadır. Uygulama Microsoft SQL Server veritabanı üzerinde geliştirilmiştir. Veritabanı için alternatif olarak;

  • büyük miktarda bilgi saklayacak firmalar için Oracle,

  • dosya ve kullanıcı sayısı az olan kurumlar için Microsoft  Access veritabanı ya da ücretsiz Paradox veritabanı kullanılabilir.

 

Bütün birimler takip dosyalarını merkez üzerinde bulunan veritabanında yarattıklarından yetkili kullanıcılar sistemdeki tüm riski görebilmekte, raporlayabilmekte ve bu bilgiler üzerinde gerekli düzenlemeleri yapabilmektedir.

 

HTP, dinamik raporlama altyapısı ile kullanıcılara belirledikleri alanları rapora dahil etme ya da kaldırma, istenilen alana göre sıralama yapma ve bu raporu Microsoft Excel veya Microsoft Word çıktısı olarak alma imkanı vermektedir.